Shqiptari Eglivan Atija kapet me 40 mijë paund në Angli , pranon se i ka fituar nga shitja e drogës 

Shqiptari Eglivan Atija kapet me 40 mijë paund në Angli , pranon se i ka fituar nga shitja e drogës 
Një 40-vjeçar shqiptar është kapur me 40 mijë puand para “cash” në Britaninë e Madhe. Bëhet fjalë për shtetasin Eglivan Atija.

Mediat vendase raportojnë se ngjarja ka ndodhur më 25 prill në Blackpool. 40-vjeçari u paraqit në gjykatën e qytetit dhe pranoi se ato para vinin nga tregtia e drogës.

Shqiptari Eglivan Atija kapet me 40 mijë paund në Angli, pranon se i ka fituar nga shitja e drogës 

Paratë u sekuestruan dhe Atija u arrestua dhe u dërgua në paraburgim, ku do të presë vendimin e drejtësisë britanike, ku seanca do të mbahet më 8 Qershor.

Nuk kishte asnjë kërkesë për lirimin me kusht nga avokati i tij Patrick Nelligan./DuaLajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *