PAMJET/ Basha takohet “mçeftas” në një apartament me Taulant Ballën

Televizioni Syri Tv ka publikuar sonte një video që sipas interpretimit të këtij televizioni është një takim sekret mes Lulzim Bashës dhe Taulant Ballës.

Në pamjet e marra nga kamerat e sigurisë shihet momenti kur Basha dhe Balla mbërrijnë në një apartament që sipas Syri Tv figuron pronë e një bashkëpunëtoreje të tij.
Është ora 18:04 minuta e pasdites së 3 dhjetorit të 2022 kur Lulzim Basha mbërrin me një automjet tip “Jeep” me targa AA 751 MO, makinë e njërit prej bashkëpunëtorëve të tij dhe jo e tij. Takimi është zhvilluar në kulmin e debatit për zhvillimet në PD, për vulën e demokratëve.

Në orën 18:04 minuta, Lulzim Basha futet në banesën e caktuar për takimin. Në 18:27 minuta, mbërrin edhe Taulant Balla. Taulant Balla largohet i pari, nga banesa ku u mbajt takimi, në orën 19:26 minuta, duke marrë ashensorin.

KNdërsa në orën 19:45 minuta, është Lulzim Basha ai që largohet nga apartamenti i mikes së tij, duke zbritur shkallët në këmbë. Syri Tv thotë ndër të tjera se Balla dhe Basha janë takuar edhe te resorti i Gjergj Lucës, si dhe në disa ambiente të tjera në Tiranë. As Balla dhe as Basha nuk kanë reaguar për këto pamje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *