Shembet çatia e shkollës, 6 të vdekur, mes tyre 4 fëmijë, një prind e një pastruese!

Gjashtë persona, përfshirë katër fëmijë, vdiqën kur erërat e forta nga një stuhi shiu shkaktuan shembjen e një çatie metalike të një shkolle në Tajlandën veriore, thanë zyrtarët.

Tetëmbëdhjetë persona të tjerë u shtruan në spital, thanë ata. Disa studentë kishin shkuar brenda shkollës fillore Wat Nern Por në provincën Phichit për t’u strehuar nga shiu.

Patcharin Siri, një anëtar i stafit të Departamentit provincial të Marrëdhënieve me Publikun, tha se katër fëmijë, një prind dhe një anëtar i stafit të pastrimit të shkollës kishin vdekur.

Departamenti meteorologjik lëshoi ​​një paralajmërim për shi të dendur në pjesën e sipërme të Tajlandës këtë javë. E hëna ishte edhe fillimi zyrtar i sezonit të shirave.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *