Me telefon në dorë? Përmbyset makina! 22-vjeçari vdes në lule të rinisë

Një 22-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti në trafik në rrugën Dragash-Radish, mëngjesin e së mërkurës. Lajmi është konfirmuar nga zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prizrenit, Vesel Gashi. Aksidenti dyshohet të ketë ndodhur si pasojë e mos respektimit të rregullave në trafik.

“Sot rreth orës 08:00 në rrugën Dragash – Radish pati një vetaksident të trafikut dhe si pasojë vozitësi ka humbur jetën. Deri te aksidenti dyshohet të ketë ardhur si pasojë e mosrespektimit të rregullave në trafik, duke përfshirë tejkalimin e shpejtësisë, mospërdorimin e rripit të sigurisë, si dhe dyshohet edhe për përdorim të celularit. Viktima është mashkull i moshës 22-vjeçare.

Automjeti ka qenë me targa vendore dhe viktima ka humbur kontrollin mbi automjet. Si pasojë  e plagëve, mjeku në Qendrën e Mjekësisë Familjare në Dragash ka konstatuar vdekjen. Me rastin po merret Njësia e Trafikut”, ka bërë të ditur Gashi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *